Sitemizde şuan toplam 7505 film bulunmaktadır.

Dağ 2

128
FILM BILGILERI 3 yıl önce eklendi
Dağ 2

Dağ 2 izle, Dağ 2 full izle, Dağ 2 720p izle, Dağ 2 hd izle

Konusu

Oğuz ve Bekir’in yaşadığı olayların üzerinden tam 6 yıl geçmiştir. Tekrardan gizli bir görev için Özel Kuvvetleri 8. Timi’ne birlikte katılırlar. Görevleri Kuzey Irak’ta bir terör örgütü gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarıp onu Türkiye’ye getirmektir. Alper çağların büyük bir başarıya imza attığı dağ 2 aynı zamanda türk milletinin içindeki o manevi duygularıda ortaya çıkarıyor. Yerli sinema filmleri içerisinde zirveyi gören film türk ordusunun gücünü en güzel şekilde anlatan bir sinema şölenidir. Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir, 6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur. Gişede başarı kazanan Dağ filminin ardından gelen devam filmi Dağ 2 filminde yine başrolleri Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar paylaşırken Alper Çağlar da filmin yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor. Başarıların devamı dileklerimizle…

Neden İzlemelisiniz?

Aksiyon Dolu Bir Macera: Film, nefes kesen aksiyon sahneleriyle dolu. Özel Kuvvetlerin görevi, izleyicilere gerilim dolu bir macera sunuyor.

Stratejik Zeka ve Taktikler: Karşılarındaki düşmanlar karmaşık bir coğrafyada hareket ediyor ve bu durum stratejik düşünmeyi gerektiriyor. Film, izleyicilere strateji ve taktiklerin önemini gösteriyor.

Güçlü Oyunculuk: Çağlar Ertuğrul ve Ufuk Bayraktar gibi deneyimli oyuncuların performansları, karakterlerin duygusal derinliğini ve bağını izleyiciye geçiriyor.

Gerilim ve Heyecan: Görevin karmaşıklığı ve düşmanın acımasızlığı, filmi izlerken gerilimi sürekli olarak artırıyor. Her an neler olacağını merak edeceksiniz.

İlk Filmin Devamı: Eğer “Dağ” filmini beğendiyseniz, bu devam filmi de sizi tatmin edecektir. İlk filmdeki karakterlerin hikayesine devam ediyor.

Yönetmenin İmzası: Alper Çağlar’ın hem yönetmenlik hem de senaristlik koltuğunda olduğu bir yapıtı izlemek, kendine özgü bir sinematik deneyimdir.

Eleştiri

Önceki filmden gazi olarak kurtulan Oğuz ve Bekir, bordo bereli eğitimini bitirerek özel kuvvetlere katılırlar. Irak’ta Işid tarafından kaçırılıp infaz edilmek üzere olan bir gazeteciyi gizli operasyonla kurtarıp Türkiye’ye getirmek üzere görevlendirilen yedi kişilik Özel Kuvvetler ekibinin macerasını izliyoruz. Ekip, Türkiye’ye dönmek üzere bir Türkmen köyünden geçerken Işid’in köye saldıracağını öğrenir bu noktada ekip çok önemli bir karar vermek zorundadır; ya görevlerini tamamlamak için Türkiye’ye geri döneceklerdir ya da köyü savunacaklardır. Filmin açılış sahnesi çok iyiydi devamında zaman zaman tempo düşse de film sizi içine çekiyor ve aksiyon özellikle finale doğru ivme kazanıyor. İlk filme göre daha büyük bir prodüksiyon söz konusu, TSK’nın gerek gerçek silah ve mühimmatlarla gerekse de diğer araçlarla katkısı filmi daha güzel yapmış. Film öncekine göre daha iyi ama bazı sahnelerdeki klişeler çok göze batıyor. Özellikle finalde tam mühimmat bitmek üzereyken yaşananlar ve canlı bomba sahnesi kötüydü. Film düşman olarak karşısına çekildiği yılların baş belası Işid’i alıyor. Irak ve Suriye’yi tarumar eden iddia ettiği gibi gayrimüslimlerle savaşmayı bırakıp Müslümanların boğazına yapışan bu hayvan sürüsünün vahşilikleri filmde az bile gösterilmiş.

Tür: Dram Filmleri, Macera Filmleri, Savaş Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2016

IMDB Puanı: 8.8

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?