Sitemizde şuan toplam 7503 film bulunmaktadır.

13 Kat

10
FILM BILGILERI 3 yıl önce eklendi
13 Kat

13 Kat izle, 13 Kat full izle, 13 Kat 720p izle, 13 Kat hd izle, 13 Kat türkçe dublaj izle

Konusu

Teknolojinin konuştuğu bir yerdeyiz. Bu işte uzman ve çok özel işler başaran iki arkadaşın elinde son ürünleri vardır. Douglas ve Whitney, son çalışmaları bir program yazılımını denemektedirler 13. kattaki ofislerinde. Bir similatör aracılığı ile Douglas, 1930’ların Los Angeles’ine giderek eşsiz bir macera yaşamaktadır. Ancak kendisi gerçek hayata döndüğünde tatsız bir süpriz onu beklemektedir. Şirketin kurucusu ve üretenlerin esin kaynağı şahsiyet Hannon Fuller öldürülmüştür. Dahası belleğinde boşluklar oluşan Douglas da esas şüphelidir.
Bu esnada ortaya çıkan gizemli güzel Jane, Hannon’un kızı olduğunu söyler. Bir süre sonra sanal ortam süreçleri, tuhaf olaylar ve gündelik yaşam arasındaki bağ bulanıklaşmaya başladığında, Douglas’ın en korkunç kabusunda bile görmek istemeyeceği bir şey gerçek olmaya başlayacaktır

Neden İzlemelisiniz?

Zaman Yolculuğu Macerası: Film, zaman yolculuğu temasını işleyerek izleyicileri geçmiş ve gelecek arasında sürükleyici bir yolculuğa çıkarır. Douglas’ın 1930’ların Los Angeles’ine giderek yaşadığı macera, izleyicileri büyüler.

Gizem ve Gerilim: Hannon Fuller’ın ölümü ve Douglas’ın belleğindeki boşluklar, filmi gizem ve gerilimle dolu bir hikayeye dönüştürür. İzleyiciler, bu gizemi çözmek için ekran başına kitlenir.

Sanal ve Gerçek Arasındaki Sınır: Film, sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki sınırları bulanıklaştırarak, izleyicilere düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eder. Hangi dünya gerçek? Bu soru film boyunca cevap arayan izleyicileri etkiler.

Karakter Gelişimi: Douglas’ın karakter gelişimi, filmin merkezinde yer alır. Belleğindeki boşlukları doldururken, kendi kimliğini de keşfeder. Bu, filmi daha da derinleştirir.

Aile Bağları: Jane’in ortaya çıkması ve Hannon Fuller’ın kızı olduğunu iddia etmesi, aile bağlarına ve ilişkilere odaklanır. Bu da filmi daha dokunaklı hale getirir.

Bilim Kurgu Tutkunlarına Öneriyoruz: Zaman yolculuğu, sanal dünya ve gizem unsurlarıyla dolu bu film, bilim kurgu tutkunları için vazgeçilmez bir seçenektir.

Eleştiri

Bazen bir filmi izlerken verdiği beğeniden sonuna ulaşmak için bir arzu duyarken, o hazzın biteceğinden dolayı da hüzün duyar, bitmesini istemem gizliden gizliye. Ne mutlu ki benim için o nadir filmlerden biri de bu. Bu kadar geç izlediğime üzülüp şaşırdığım, ama hala görülmeyi bekleyen neler olduğunu bana hatırlattığı için de memnun olduğum bir yapım. Yapım yılıymış, başkasına benzermiş veya şunun gölgesinde kalmış gibi yorumlar tamamen teferruat bence. Her açıdan beğeni ve övgüyü hak edecek bir senaryoya, gayet başarılı bir yönetime ve de naçizane değerlendirmeme göre fena olmayan oyunculuklara sahip. Günümüz görsel efektlerinden doğal olarak uzak olabilir ama zaten film görsel efektlerine dayanan bir konuyu değil anlatmak istediğine güvenerek yola çıktığı için bu yönden de bir problem yok bence. Matrix ve eXiztenZ’e de bayılan bir sinemasever olarak onlara haksızlık edemem ama bu film de kesinlikle çok başarılı. Film sürekli sayılabilir ama özellikle sonlardaki şaşırtıcı finali ile tüm düğümleri çözen, insan beynini yoran ve olan biteni anladığınızda o keyifle bir süre tekrar zihninizde filmi yaşatan özelliklere sahip. Kesinlikle tavsiye edeceğim mükemmel bir film.

Tür: Bilim Kurgu Filmleri, Gerilim Filmleri, Gizem Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler, Yabancı Filmler

Yapım: 1999

IMDB Puanı: 7.1

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?